Фактът за Мекотели, който никой не предлага

Фактът за Мекотели, който никой не предлага

Фактът за Мекотели, който никой не предлага

Blog Article



Възможностите за лечение, в зависимост от засегнатия регион, могат да включват:

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Перорален циметидин. Перорален циметидин се използва извън етикета за лечение на деца, но не винаги е надеждно успешен.

Защитните механизми след мекотелите и днес остават загадка. До края на миналия век се е приемало, че при мекотелите липсват имуноглобулини и наличието на същински имунитет. Като основен механизъм на защита на организма е приемана фагоцитозата. В последните години обаче са установени различни типове кръвни клетки, с различно устройство при различните мекотели.

Мекотелите са трипластни животни с меко, неначленено тяло, съставено от глава,туловище и мускулест крак. Главата при някои е редуцирана, а при клас Главоноги кракът се видоизменя в пипала и фунийка. Живеят в сладки и солени води, а част от коремоногите са сухоземни. Молюските са предимно свободноживеещи, по изключение има и паразити. Характерна за тях е билатериалната симетрия, но при някои тя е нарушена. Повечето от тях притежават черупка, отделена от специален орган - мантията. Тя има защитно-опорна функция и е изградена от три пласта (рогов,варовит и седефен). Същинската телесна празнина е почти изцяло запълнена с паренхимни клетки. Тя е запазена само около сърцето, червото и половите жлези.

Ако смятате, че имате мекотели, незабавно се свържете с вашия доставчик на здравни услуги за правилна мекотели диагноза.

По-малките ракообразни се изтеглят с тралове, чийто размер на отворите на мрежата е строго определен. Това предотвратява хващането на малки екземпляри. Често ракообразните се обработват още на борда на риболовните кораби и след това се замразяват или преработват в консерви.

Допълнителни проучвания не успяха да го открият отново.

Значителна част от охлювите обединени в подклас Белодробни охлюви дишат с бял дроб. Подобно на ктенидиите той също представлява част от мантията, богато снабдена с кръвоносни съдове. Самостоятелен отвор го свързва с външната среда.

Храносмилателната система е триделна. Започва от уста, устна празнина с радули, глътка, в която се изливат слюнни жлези, хранопровод, който при някои образува гуша, стомах, в който се отваря хепатопанкреасът, черво, задно черво, анус.

Мекотелите са голяма и добре обособена в морфологично отношение група безгръбначни животни. По-важните и характерни белези, отличаващи типа от други, са:

Сетилните органи се особено добро развиени кај полжавите и главонозите, при што, на пример, сложеноста на градбата на очите кај главонозите се приближува кон градбата на очите кај ‘рбетниците.

е. тези, които живеят в езера и реки) и сухоземните (обитаващи сушата ) видове.

Друг вид гастроподи, мурекс, бил одгледуван од античките Грци поради неговата боја, позната како „царска виолетова“, а наметките на некои владетели биле плетени од долги нишки што ги излачувал бивалвниот вид

Report this page